Ešteže tu máme hokej!

Autor: Robert Sidor | 28.4.2011 o 16:05 | (upravené 28.4.2011 o 16:23) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  1145x

Na mnohých diskusiách sa stretávam s názorom, že Slovensko pri tejto vláde a hlavne po novele Zákonníka práce prijatej dnes, potrebuje generálny štrajk. Zaujímavé je, že nikto proti tomuto štrajku v diskusiách nie je, avšak rovnako tu nikto na zorganizovanie takéhoto štrajku tiež nie je. Je až absurdné ako sa zmenilo postavenie ľudí na diskusiách, kde sa môžu “slobodne a anonymne vyjadriť“ k tejto vláde.

Tých, ktorí akosi “kydali“ na vtedajšiu vládnucu stranu SMER výrazne ubudlo alebo sa pridali k názoru, že náš štát predsa len potrebuje zažiť generálny protest. Spomínam si na mapku, ktorú ukazovali v televízii po voľbách, kde boli znázornené oblasti v ktorých prevažovala tá, či oná strana - Bratislava bola modrá, zbytok bol celý červený. Zaujímavá paralela. Teraz sa zamyslime nad tým, koľko ľudí žije v Bratislave a koľko na celom Slovensku. Vyzerá to akoby Slovensko po voľbách začalo a končilo tabuľkou Bratislava. Človek žijúci v Bratislave nemá taký veľký problém nájsť si prácu ako človek žijúci na východe od Bratislavy. 90% bratislavčanov nevie čo je to minimálna mzda a nevie čo je to hľadať si prácu pod úroveň, len, aby človek splatil dlhy. Generálny protest môže vzplanúť len v Bratislave, ale určite nevznikne spokojnými bratislavčanmi, ale protest musí vzniknúť mimo Bratislavy predovšetkým na východe krajiny, kde toho už ľudia majú naozaj po krk.

Naša krajina už nie je našou krajinou, ale stávame sa otrokmi vo vlastnej krajine. Konzumujeme importované potraviny. Pracujeme pre zahraničné firmy alebo firmy so zahraničným kapitálom. Každý väčší štátny podnik je rozpredaný. Pracujeme za minimálne mzdy, ale maximálne možný výkon len, aby nás nevyhodili atď. Najzaujímavejšie na tom je to, že táto novela bola schválená práve deň pred hokejovým šampionátom. Zamyslel som sa nad dejinami, niečo také tu už predsa len bolo. Áno, bolo to v Ríme, kde pre upokojenie ľudu vznikli Koloseá s gladiátormi. Nedávno som písal článok o cestovaní v čase, no čím ďalej tým viac mám pocit, že cestujem ešte ďalej a to do otrokárskej spoločnosti dve tisícročia dozadu.

Pre zaujímavosť napíšem bežný deň dnešného človeka žijúceho mimo Bratislavy a sami uznajte, či je naša spoločnosť v poriadku:

- Človek pracuje 8-10 hodín denne za minimálnu mzdu, alebo v lepšom prípade minimálnu mzdu + nejaké tie odmeny za ktoré musíme zamestnávateľovi samozrejme ďakovať a dávať mu to najavo.

- Človek pracuje pre „cudziu“ krajinu vo svojej krajine, často ide o manuálnu prácu. Poprípade je využívaný v zahraničí na vykonávanie práce, ktorá by občanom danej krajiny stála 3x viac.

- Mnohí majú dosiahnuté vyššie vzdelanie, ktoré je kvalifikované, avšak nemá uplatnenie. Poprípade uplatnenie má, ale nie je adekvátne finančne ohodnotené a preto jeho jediná možnosť uplatniť sa je odísť z krajiny.

- Po odpracovaní 8- 10 hodín denne si tento človek pustí televízor, kde duchaplné programy tureckej telenovely a bratislavského paneláku každých 15 minút prerušia priblblé hokejové reklamy.

- Takémuto človeku ostáva už len odísť do krčmy a nadávkovať sa tam jediným slovenským overeným „liekom“ na dušu.

 

Čo dodať? Asi len to, že slováci sú „ovce“ ktorým stačí obyčajná osvedčená formulka:

Sex, Drugs, Games & Rock n`roll, preto posledné slová tohoto članku napíšem v angličtine:

“Wake Up!”

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?